Меню сайту

Категорії розділу
Документація [0]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Поради батькам

Сім'я - це те первинне середовище, де дитина повинна вчитися робити добро.

Підтримуйте дитяче прагнення бути хорошим, бережіть його як найтонший порух людської душі,

не зловживайте своєю владою, не перетворюйте мудрість батьківської влади на деспотичне самодурство.

В. СУХОМЛИНСЬКИЙ

 Коли у нас з'являється дитина, ми завжди хочемо, щоби вона відповідала «третьому поверху» — була розумна, добра, відвідувала музичну школу або школу з поглибленим вивченням іноземної мови. Можливо, втілила наші нездійсненні мрії... Але, на жаль, в житті так не буває. Кожна дитина унікальна. У неї є щось від 1-го, 2-го і 3-го поверху. І Ваша дитина не виключення, Ви переконалися в цьому. У ній є те, що Вам подобається, і те, що Ви б хотіли змінити

 

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

c:\documents and settings\administrator\рабочий стол\обои\1sent.jpg

1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом.

2. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.

3. Не підганяйте її, розрахувати час - це ваш обов'язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, - провини дитини у цьому немає.

4. Не посилайте дитину в школу без сніданку: в школі вона багато працює, витрачає сили. Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом.

5. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів без подібних застережень: "Дивись, поводь себе гарно!",

"Щоб не було поганих оцінок!" тощо. У дитини попереду важка праця.

6. Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись (згадайте, як вам тяжко після важкого робочого дня).

7. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.

8. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.

9. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини.

10. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть з дитиною спокійно.

11. При спілкуванні з дитиною не вживайте виразу: "Якщо ти будеш добре вчитись, то ..." Часом умови ставляться важкі - й тоді ви опиняєтеся у незручному становищі.

12. Протягом дня знайдіть (намагайтесь знайти) півгодини для спілкування з дитиною. В цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

13. У сім'ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте без неї. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

14. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини, коли щось турбує її: головний біль, поганий стан. Найчастіше це об'єктивні показники стомлення, перевантаження.

15. Пам'ятайте, що діти люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтесь подарувати це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути і відпочити.

16. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі, про роботу. Завтра новий трудовий день - і дитина повинна бути готова до нього. А допомогти в цьому їй повинні батьки своїм доброзичливим ставленням. Чекати ж якогось дива від дитини, радісних поривів душі, доброти треба терпляче, відшукуючи ці риси в дитині, постійно заохочувати її. 

10 речей, які повинні зробити батьки першокласника

1. Малюк, швидше за все, буде хвилюватися і сам прокинеться вдосвіта. Прикрасьте його кімнату повітряними кульками, плакатом із веселим надписом.c:\documents and settings\administrator\рабочий стол\фони\5642.gif

2. Багато хто з батьків вважає, що подарунків цього дня робити не обов’язково. Між тим яскравий згорток поруч із подушкою трохи розвіє дитячі хвилювання і, з іншого боку, підкреслить важливість події.

3. Звичайно ж, ранець із потрібними речами ви разом з дитиною склали ще тиждень тому. Напередодні 1 вересня варто ще раз зазирнути до нього… і покласти туди якусь дрібничку: чи то кумедний ластик, чи незвичайний олівець. Дитина зрадіє, побачивши таку знахідку!

4. На весь сьогоднішній день забороніть собі повчати дитину, не хмуртеся, не гнівайтеся, не обурюйтеся і не підвищуйте голос!

5. Відкладіть усі справи, візьміть на роботі відгул. Коли малюк вперше переступить шкільний поріг, ви маєте бути поруч із ним.

6. Скажіть своєму першокласнику, який він має чудовий вигляд.

7. Зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте її, як пройшов перший день. Поцікавтеся, що вона робила і, обов’язково похваліть за те, що вона трималася впевнено (навіть, якщо вона вмудрилася щось загубити).

8. Увечері влаштуйте святковий чай. З такого приводу запросіть бабусь, дідусів – їм також буде приємно привітати першокласника.

9. Сподіваємося, ви не забудете сказати дитині, як сильно ви її любите.

10. Засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними та уважними, як сьогодні! 

Пам’ятка батькам першокласника

1. Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.c:\documents and settings\administrator\рабочий стол\фони\deti_risuyut.jpg

2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.

3. Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.

4. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

5. Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.

6. Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала та емоційна підтримка ("Молодець!", "Ти так добре впорався!") здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.

7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.

8. Зі вступом до школи в житті вашого малюка з'явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

9. Навчання - це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ П’ЯТИКЛАСНИКІВ

·  Перша умова шкільного успіху п’ятикласника – безумовне прийняття дитини, незважаючи на невдачі, які її вже спіткали або можуть спіткати.

·  Обов’язковий прояв батьками інтересу до школи, класу, в якому вчиться дитина, до кожного прожитого нею шкільного дня. Неформальне спілкування зі своєю дитиною після шкільного дня.

·  Обов’язкове знайомство з її однокласниками й можливість спілкування дітей після школи.

·  Неприпустимість фізичних засобів впливу, залякування, критики на адресу дитини, особливо в присутності інших (членів родини, однолітків).

·  Врахування темпераменту дитини в період адаптації до шкільного навчання. Повільні й нетовариські діти набагато довше звикають до класу, швидко втрачають до нього інтерес, якщо відчують з боку дорослих і однолітків насильство, сарказм і жорстокість.

·  Надання дитині самостійності в навчальній роботі й організація обґрунтованого контролю за її навчальною діяльністю.

·  Заохочення дитини, і не тільки за успіхами у навчанні. Моральне стимулювання досягнень дитини.

·  Розвиток самоконтролю, самооцінки й самодостатності дитини. Відомий педагог і психолог Симон Соловейчик в одній зі своїх книг опублікував правила, які допоможуть батькам підготувати дитину до самостійного життя серед однолітків у школі під час адаптаційного періоду. Батькам необхідно пояснити ці правила дитині та з їхньою допомогою готувати дитину до дорослого життя:

·  Не віднімай чужого, а своїм ділися.

·  Попросили – дай, намагаються відняти – захищай.

·  Кличуть грати – іди, не кличуть – запитай дозволу грати разом, це не соромно.

·  Грай чесно, не підводь своїх товаришів.

·  Не дражни нікого, не канюч, не випрошуй нічого. Двічі ні в кого нічого не проси.

·  Будь уважним усюди, де потрібно виявити уважність.

·  Через оцінки не плач, будь гордим.

·  Із вчителями через оцінки не сперечайся й на вчителя за оцінки не ображайся.

·  Намагайся все робити вчасно й думати про гарні результати, вони обов’язково в тебе будуть.

·  Не зводь наклепів і не наговорюй ні на кого.

·  Намагайся бути акуратним.

·  Частіше кажи: давай дружити, давай грати, давай разом підемо додому.

·  Пам’ятай! Ти не кращий за всіх, ти не гірший за всіх!

Рекомендації батькам з успішної адаптації п’ятикласників до нових умов навчання

Будь-які перехідні періоди життя і діяльності дітей висувають специфічні проблеми, що пов’язані зі зміною в організації навчальної діяльності у середніх класах. Умови, які змінилися, пред’являють більш високі вимоги до інтелектуального і особистісного розвитку, до ступеня сформованості у дітей певних учбових знань, дій, навичок. Процес звикання до шкільних вимог і порядків, нового для п’ятикласників оточення, нових умов життя розуміється як адаптація. Адже дитина в школі адаптується не тільки до своєї соціальної ролі, але перш за все до особливостей засвоєння знань у нових умовах.

1.    Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

2.    Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.

3.    Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

4.    Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

5.    Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.

6.    Не слід відразу ослабляти контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо.

7.    Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

8.    Головне новоутворення підліткового вікового періоду – відкриття своєї індивідуальності, свого «Я». Підвищується інтерес до свого тіла, зовнішності.

9.    Зростає дух незалежності, який впливає на стосунки підлітка в родині, школі.

10.    У дітей настає криза, пов’язана з бажанням здобути самостійність, звільнитися від батьківської опіки, з’являється страх перед невідомим дорослим життям.

11.    Бажання звільнитися від зовнішнього контролю поєднується зі зростанням самоконтролю й початком свідомого самовиховання.

12.    Внутрішній світ дитини ще нестабільний, тому батькам не слід залишати своїх дітей без нагляду. Підліток дуже вразливий і легко піддається впливам як позитивним, так і негативним.

13.    Розширюється коло спілкування, з’являються нові авторитети.

14.    Недоліки й суперечності в поведінці близьких і старших сприймаються гостро й хворобливо.

15.    У батьках підлітки хочуть бачити друзів і порадників, а не диктаторів.

 

 

                         Практичні поради першовихователям

 

                Учи дітей не страшкою‚ а ласкою

  Одного разу вчителька запитала першокласницю‚ тиху‚ замріяну дівчинку:

 • Чого тобі найбільше хочеться?
 • Я хочу захворіти.
 • Чому? – здивувалася вчителька.
 • Коли я хворіла‚ мама сиділа біля мене‚ розмовляла‚ розповідала казки‚ читала книжки. Мені було так добре!

                                                                     Шановні батьки!

                                       Порада 1

  Не забувайте приділяти увагу повсякденному спілкуванню з дитиною. І тоді колись почуєте:« Дякую тобі‚ мамо‚ за твою науку. Колисала ти мене‚ колиши й онуку ».

                                       Порада 2

  Намагайтесь говорити спокійно і доброзичливо. Не зловживайте словами: «повинен»‚ «треба». Не забувайте казати дітям «дякую»‚ «вибач»‚ адже вони вчаться того‚ чого їх навчають. Якщо дитина зростає у докорах‚ вона починає жити з почуттям провини.

                                       Порада 3

  Будьте в міру вимогливими:

  • виправляйте;

  • реагуйте на недоліки;

  • хваліть за мінімум  - карайте за максимум.

  Примітка: інколи вмійте і «не побачити».

                                        Порада 4

  Спільні сімейні обіди – один із елементів належної культури поведінки‚ тільки не ті‚ де переважають уїдливі насмішки на кшталт:

 • Прибери лікті зі столу!
 • Підніми голову‚ вона в тебе не глиняна!
 • Не плямкай!
 • Як ти їси‚ дивитись гидко!
 • А хто за тебе  «дякую» скаже!

    Як говорив стародавній  мислитель Сенека‚ «нелегко привести до добра повчанням‚ а легко прикладом».

   То ж будьмо прикладом своїм дітям у всьому. Бо «блаженні ті батьки‚ чиє доброчесне життя є прикладом доброзичливості для дітей‚ зразком виправлення і правилом благих дій».

                                             Порада 5

  Дуже важливою умовою є дотримання принципу погодженості у вихованні‚ одностайності у вимогах до дітей. Слушними‚ на наш погляд‚ є зразки народної мудрості:

                                                                                                                              

  • Коли батько каже «так»‚ а мати - «сяк»‚ росте дитина як будяк.

  • Біда тому дворові‚ де курка кричить‚ а півень мовчить.

                                              Порада 6

  Піклуйтеся про щасливу долю свого дитя.

Відразу в кожного на думці – придбати і передати у спадок солідне майно. «Та‚ якщо вони не вміють благочестиво поводитися‚ –вчить Святий отець Іван Злотоустий‚ – воно недовго протримається у них‚ вони його розтринькають‚ воно загине разом з його господарями».

  Знайте‚батьки‚ – найкращий спадок для дітей не золото та маєтки ‚ а гарне виховання і навчання. Для переконливості пропонуємо давню притчу‚ в якій закладена саме ця ідея.

  «Якщо ти дасиш своєму синові одну рибину‚ то він буде ситий один день‚ якщо даси дві – то два дні‚ три рибини – три дні… але коли ти навчиш його ловити рибу‚ працювати‚ то він буде ситий протягом усього свого життя. Отже‚ – продовжує Святий отець‚ – учіть дітей бути благочестивими володарями своїх пристрастей‚ багатими в добродіяннях і не очікуйте від Бога ніякої милості‚ якщо не виконаєте свого обов’язку». А слова видатного педагога К.Ушинського про те‚ що «коли бажаєш вихованцеві щастя‚ треба виховувати його не для щастя‚ а для праці життя»‚ слугують цілком логічним підтвердженням всього зазначеного вище.

                                              Порада 7

  Матері‚ привчайте своїх доньок до охайності‚ чистоти і краси зовнішньої. Знайте‚ що в народі доньок порівнюють з їхніми мамами за приказкою:«Який кущ‚ така й калина‚ яка мати‚така й дитина».

                                              Порада 8

  Обов’язок батька – виховати в сина мужність‚ бо вона є головним показником зрілості юнака.

  У своєму «Повчанні…» Володимир Мономах‚описуючи власні пригоди‚ мав на меті продемонструвати молоді‚ що тільки постійними тренуваннями можна розвинути у юнаків такі вольові якості‚ як наполегливість‚ терпеливість‚ відвагу‚ рішучість і сміливість. Ось чому він заповідав:«Не боячись ні раті‚ ні од звіра‚ діло мужське робіте …»

                                             Порада 9

  А ще запам’ятайте таку істину: з будь-якої ситуації є вихід. Навіть якщо ви у нетверезому стані образили свою дитину‚ вранці отямтесь і подумайте‚ як залишитися батьком у очах сина чи дочки.

  • Якщо дитина живе в безпеці‚ вона вчиться вірити людям.

  • Якщо дитина живе у ворожнечі‚ вона вчиться агресивності.

Пам’ятайте‚ що діти переживають ваше падіння як своє особисте горе‚ вашу радість – як свою.

                                             Порада 10

  Тоді виникає запитання: чому діти чесних батьків збочують з правильного шляху? Чи не через материнські надмірні пестощі‚ батькове непокарання‚ спільне вільне виховання?!                                                         

  Ви тільки замисліться: потурає мати маленькому злу в маленькому синові‚ а зло в серці його‚ як терня‚ коріння зміцнює. Підростає син – росте ще більше зло…

  Як ефіоп не може змінити свою шкіру або рись – строкатість свою‚ «…подібно до цього важко дітям злих батьків змінити злий норов і виголошувати добро‚ бо з пелюшок батьками навчаються злого норову і лихослів’я…»

  Знайте‚ усе‚ що народжується із чистих помислів‚ добра і злагоди‚ живе‚ розквітає на землі тільки добром і правдою.

  Насамкінець‚ головна мета цих практичних порад полягає в тому‚ щоб вони не залишилися лише порадами‚ щоб ви‚ батьки‚ навчилися втілювати  їх у життя

 

 

 

 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites